Безпечне середовище

Правила безпечної поведінки у школі

Єдині вимоги до здобувачів освіти:

• Здобувачі освіти  приходять до  школи  о  8.10 – 8.20 годині, на уроки не запізнюються.
  • З портфелем, у якому є шкільне приладдя, набір підручників, зошитів відповідно до розкладу уроків.
  • Перед входом у будівлю школи потрібно витирати взуття на спеціальному килимку.
  • Заходячи до школи, учні мають бути ввічливими, пропускаючи уперед молодших школярів та дорослих.
  • При вході потрібно знімати головний убір, вітатися з працівниками школи, учителями, товаришами – поводитись чемно.
  • Верхній одяг необхідно залишити у гардеробі, охайно повісивши його на гачки.
  • Забороняється приносити до школи сторонні предмети, які можуть травмувати.
  • З першим дзвінком потрібно зайти до класу на урок, зайняти своє визначене вчителем місце за партою та підготувати до уроку шкільне приладдя (зошит, підручник, словник, пенал тощо). З другим дзвінком починається урок.
  • Здобувачі освіти мають регулярно відвідувати уроки у школі, не пропускати їх без поважних причин. Пропуск уроку (навчально дня, тижня тощо) по хворобі підтверджується довідкою від лікаря. Записка-пояснення від батьків учня не є поважною причиною для пропусків занять.
  • На урок фізичної культури потрібно приходити у спортивній формі (учень, який звільнений від уроку за станом здоров’я, має бути присутній на уроці разом з учнями класу).
  • На урок плавання потрібно брати костюм для купання (дівчаткам – купальник, хлопчикам – плавки), шапочку, гумове взуття, рушник, мило в мильниці, мочалку. За бажанням фен для сушіння волосся.
  • Переодягаючись у роздягальні на уроки фізичної культури, плавання потрібно охайно складати свій одяг, речі.
  • У приміщеннях школи не дозволяється ходити у головному уборі, верхньому одязі.
  • Забороняється курити, вживати алкогольні, слабоалкогольні напої, смітити, приносити та лузати насіння в приміщеннях або на території школи ожен має поважати працю прибиральниць, технічних працівників).

Вимоги безпеки на уроці

• За партою учням потрібно сидіти прямо, тримати спину рівно, не сутулячись.
  • Не відволікатись, не заважати іншим учням, уважно слухати пояснення вчителя та відповіді учнів.
  • Щоб дати відповідь на запитання вчителя, потрібно підняти руку, не вигукувати з місця. Відповідати потрібно чітко, голосно, зрозуміло.
  • Якщо потрібно щось запитати – підняти руку.
  • Користуватись мобільним телефоном під час уроку можна лише з дозволу вчителя.
  • По закінченню роботи на уроці потрібно скласти свої речі та прибрати робоче місце.

Вимоги безпеки під час перерви

• Після дзвінка з уроку розпочинається перерва. Під час перерви здобувачі освіти мають залишити навчальне приміщення (для провітрювання та прибирання). Виходити спокійно, не бігти, не штовхати інших учнів.
  • Рухаючись сходами, чи по коридору потрібно іти спокійно, триматися правої сторони (не можна рухатися напроти натовпу, скупчення людей), не слід сідати на перила, також не можна сидіти на підвіконні, батареї тощо.
  • Спілкуючись з друзями у коридорі (приміщеннях) не можна кричати, бігати, кожен має підтримувати порядок, тримати дистанцію, дотримуватися правил безпечної поведінки.
  • При зустрічі з дорослими потрібно зупинитися, привітатися. Якщо чуєш прохання або зауваження – потрібно зупинитися і уважно вислухати, позитивно відреагувати.
  • Обідати, вживати їжу можна у шкільній їдальні за столом під час перерви. Обов’язково перед вживанням їжі потрібно вимити руки з милом. У їдальні дотримуватися порядку й тиші, прибирати за собою посуд.
  • Не можна виносити їжу за межі їдальні. Не можна кидати на підлогу хліб, печиво та інші продукти. Будьте свідомими.

Інформація про укриття здобувачів освіти та співробітників

спеціалізованої школи № 301 імені Ярослава Мудрого

у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного,

природного та воєнного характеру

Відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України:

• будівля школа, як споруда подвійного призначення, використовується для виконання освітніх функцій і для захисту населення під час надзвичайних ситуацій;
  • укриттю під час надзвичайних ситуацій підлягають здобувачі освіти та персонал школи;
  • у разі виникнення надзвичайної ситуації здобувачі освіти та працівники школи переводяться до підвального приміщення закладу, яке пристосоване для укриття;
  • у приміщенні для укриття облаштовані місця для сидіння, санітарні вузли, пункт надання домедичної допомоги, є запаси питної води, дезінфікуючи засоби, ліхтарі, вогнегасники, шанцевий інструмент.
  • Обладнане приміщення для укриття

Безпекова ситуація в школі. Повітряна тривога. Алгоритм дій здобувачів освіти.